Oyun içi Genel Öneriler

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Oyun içi Genel Öneriler

Merhabalar ,
      Herkese iyi forumlar. Birkaç konuya değinmek istiyorum.

1-) Lucifer , Azrail , Ejder , Barones ve Cadının değersiz hale gelmesi.
      Özellikle barones ve cadı savaş dönmesi gereken yerlerden fakat oyuncuyu çekecek hiçbir şey elde edilmiyor. Orta emek sunucularda eskrim broşürü ve dönüşüm itemleri drobu çok düşük oluyor değerleniyor. Eski TC'de amblemler vardı eklenmesi güzel olacaktır.
      Lucifer , Azrail , Ejder ( zaten kapalı en kısa sürede açılması lazım ) normal bosslardan elde ettiğimiz çöp itemler atıyor. Bunlara pet maske parşömenlrr elde edilebilir. Hatta pet maske parşömenler için parçacıklar yapılıp craft sistemine eklenebilir.

2-) Büyü bozma taşının eklenmesinden sonra artan şaman karabüyü damagelerini daha dengeli hale getirilmeli. Taşları ekleyen bir karakter full oran şebnem basmamıza rağmen yine de aşırı damageler yiyoruz. Bastığımhirli bulut. Adam utanmasa tek atacak
      Bunun için büyü şebnemi oranı bir tık arttırılmalı.

3-) Karaktere özel bonuslar sekmesinde görünen etkiler görüntü olarak bozuk sanırım. Örneğin ; şahin kalkan takılı olan biri kalkanı çıkarmadan sura kalkanı taktığında " savaşcılara karşı savunma -20 "e düşüyor. Diğer bonuslarda aynı şekilde herhangi bir itemi değiştirince bozuluyor.

4-) inciler k envanterine gitmeli.

5-) Metinlerden düşen potlar kaldırılmalı.

6-) Etkinlikler ;
      - Simit etkinliği aniden bittiği için herkesin elinde simit ve bağış tabağı kaldı bunlar için npcler tekrar gelmeli. Droplar kapatıldığında zaten elde edilemez hale geliyor.
      - Etkinlik takvimi yayınlandı fakat daha farklı etkinlikleri istiyoruz sıkıldık altıgen ayışığından.
      - Parşömen etkinliği de aktif edilmeli.

7-)Biyolog özütü server başında bosslardan elde ediliyordu. Şimdi düşmüyor.

8-) Taşlar üst üste gelmiyor.

9-)Ve en önemlisi ;
      Oyunu bakıma alırken veya güncelleme yapacakken 1 saat önceden haber verilmeli. Tüm işlerimiz alt üst oluyor.

10-) Farm yaparken elde edilen nesnelerin değersizleşmesine göz yummamak gerekiyor. Güncellemeler ile oyuna craft sistemi eklenmesi gerektiğini düşünüyorum.
      Örneğin ;
      - Kutsama kağıdı x200 - x500 parşömen veya demirci el kitabı ,
      - Efsun nesnesi x1000 - x2000 10 /20 kadim efsun nesnesi ,
      - Ruhtaşları x200-x500 tanesi kutsama küresi kadim efsun küresi ,
      - Değerli beceri sandığı ve beceri sandıklarını x200-x500 tanesi " elit sandık " ( içeriği ; yavrucuk , maske , kostüm , parşömen ) ,
      - Yükseltme sandıkları x50 - x100 tanesi birbirlerine dönüşebilir.
      - Kötü ruh kovma / Münzevi tavsiyesi zen fasulyesi gibi bunlarda birbirine dönüşebilir.
      - Taş parçalarını istridye ve kılçık yapılabilir.
      - Tecrübe yüzükleri x15-x20 tanesi hatta sayı değiştirilebilir. Bilgelik iksiri ile biyolog tecrübe yüzüğüne benzer bir nesneye dönüşebilir.
      Bu nesneler hep oyunda çok elde edilen ve ticareti durma aşamasına gelen nesneler olmaya başladı. Bu hamle nesnelerin ticaretini arttırıp oyuncuyu heveslendirecektir.

Bunlar benim oyunda gördüğüm eksikler veya kendi fikirlerimdir.

Buraya kadar okuduysanız teşekkürler.

The post was edited 6 times, last by PeaS ().

• sonuna kadar katiliyorum bu arkadasi dinlemelisiniz ozellikle barones konusu az degerli birseyler koysaydinizda grup bugu kalsaydisa guzel savaslar donseydi keske
    • fikirler cidden çok mantıklı,fakat hayata geçmeyeceğine eminim,üzücü bir durum ama oyuncular yöneticilerden daha çok kafa yoruyor sunucuya..
    • O kadar uğraşıp atımızı asker at yapıyoruz ve asker at ile zırhlı at arasında sadece skill farkı var normalde daha fazla vurması gerekiyor asker atın çoğu sitelerde bu konuyla ilgili örnekler vat daha önce oynadığım tüm emek sv lerde durum böyleydi ama tc de ikisi aynı o zaman keşke uğraşmasaydım ve atımızı asker yapmadaydık diyor insan zaten şu zamanlarda herkes evde canı sıkılıyor bari oyuna bağlanmamızı sağlayacak güzel güncellemeler yapabilirsiniz .
    • PeaS wrote:

Merhabalar ,
      Herkese iyi forumlar. Birkaç konuya değinmek istiyorum.

1-) Lucifer , Azrail , Ejder , Barones ve Cadının değersiz hale gelmesi.
      Özellikle barones ve cadı savaş dönmesi gereken yerlerden fakat oyuncuyu çekecek hiçbir şey elde edilmiyor. Orta emek sunucularda eskrim broşürü ve dönüşüm itemleri drobu çok düşük oluyor değerleniyor. Eski TC'de amblemler vardı eklenmesi güzel olacaktır.
      Lucifer , Azrail , Ejder ( zaten kapalı en kısa sürede açılması lazım ) normal bosslardan elde ettiğimiz çöp itemler atıyor. Bunlara pet maske parşömenlrr elde edilebilir. Hatta pet maske parşömenler için parçacıklar yapılıp craft sistemine eklenebilir.

2-) Büyü bozma taşının eklenmesinden sonra artan şaman karabüyü damagelerini daha dengeli hale getirilmeli. Taşları ekleyen bir karakter full oran şebnem basmamıza rağmen yine de aşırı damageler yiyoruz. Bastığımhirli bulut. Adam utanmasa tek atacak
      Bunun için büyü şebnemi oranı bir tık arttırılmalı.

3-) Karaktere özel bonuslar sekmesinde görünen etkiler görüntü olarak bozuk sanırım. Örneğin ; şahin kalkan takılı olan biri kalkanı çıkarmadan sura kalkanı taktığında " savaşcılara karşı savunma -20 "e düşüyor. Diğer bonuslarda aynı şekilde herhangi bir itemi değiştirince bozuluyor.

4-) inciler k envanterine gitmeli.

5-) Metinlerden düşen potlar kaldırılmalı.

6-) Etkinlikler ;
      - Simit etkinliği aniden bittiği için herkesin elinde simit ve bağış tabağı kaldı bunlar için npcler tekrar gelmeli. Droplar kapatıldığında zaten elde edilemez hale geliyor.
      - Etkinlik takvimi yayınlandı fakat daha farklı etkinlikleri istiyoruz sıkıldık altıgen ayışığından.
      - Parşömen etkinliği de aktif edilmeli.

7-)Biyolog özütü server başında bosslardan elde ediliyordu. Şimdi düşmüyor.

8-) Taşlar üst üste gelmiyor.

9-)Ve en önemlisi ;
      Oyunu bakıma alırken veya güncelleme yapacakken 1 saat önceden haber verilmeli. Tüm işlerimiz alt üst oluyor.

10-) Farm yaparken elde edilen nesnelerin değersizleşmesine göz yummamak gerekiyor. Güncellemeler ile oyuna craft sistemi eklenmesi gerektiğini düşünüyorum.
      Örneğin ;
      - Kutsama kağıdı x200 - x500 parşömen veya demirci el kitabı ,
      - Efsun nesnesi x1000 - x2000 10 /20 kadim efsun nesnesi ,
      - Ruhtaşları x200-x500 tanesi kutsama küresi kadim efsun küresi ,
      - Değerli beceri sandığı ve beceri sandıklarını x200-x500 tanesi " elit sandık " ( içeriği ; yavrucuk , maske , kostüm , parşömen ) ,
      - Yükseltme sandıkları x50 - x100 tanesi birbirlerine dönüşebilir.
      - Kötü ruh kovma / Münzevi tavsiyesi zen fasulyesi gibi bunlarda birbirine dönüşebilir.
      - Taş parçalarını istridye ve kılçık yapılabilir.
      - Tecrübe yüzükleri x15-x20 tanesi hatta sayı değiştirilebilir. Bilgelik iksiri ile biyolog tecrübe yüzüğüne benzer bir nesneye dönüşebilir.
      Bu nesneler hep oyunda çok elde edilen ve ticareti durma aşamasına gelen nesneler olmaya başladı. Bu hamle nesnelerin ticaretini arttırıp oyuncuyu heveslendirecektir.

Bunlar benim oyunda gördüğüm eksikler veya kendi fikirlerimdir.

Buraya kadar okuduysanız teşekkürler.

O kadar haklısın ki aşkım
    • Arkadaş özellikle değersizleşen itemlerin nasıl tekrar piyasasının oluşturulması gerektiğini açık bir dille aktarmış umarım bu sese ortak olursunuz. Versiyon güncellemesi ile şahlandırmalısınız oyunu tekrardannnn.