Pinned Kadim Efsun Nesnesi ve Kadim Efsun Küresi Hakkında Fikirleriniz

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Kadim Efsun Nesnesi ve Kadim Efsun Küresi Hakkında Fikirleriniz

Merhaba

Oyunumuzun temel taşlarından ve ilk defa TC ile tanıdığınız Kadim Efsun Sistemi hakkında tartışma konusudur.

Kurallar çerçevesinde Kadim Efsun sistemi ile ilgili öneri,şikayet,iyileştirme vb. yorumlarınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca bu konu hakkındaki görüşlerinizi de merak ediyoruz: Büyü Bozma Taşı Hakkında Fikirleriniz
      Projelerimiz

• Kadim güzel ama zor bir server için çok ters bir nesne. Kadim yüzünden oyun 90 level üzeri oyuncular için vs lik pvp servera dönüşüyor. Karakterler arası dengesizliğin en büyük sebebi de kadimdir. Normalde bazı savunmaların eksik kalması gerekirken herkes full olunca dolaylı yoldan dengelenmeye çalışılıyor ama hiç gerek yok. Kadimi kaldır kökten çözüm.
    • ayiogluayi wrote:

Kadim güzel ama zor bir server için çok ters bir nesne. Kadim yüzünden oyun 90 level üzeri oyuncular için vs lik pvp servera dönüşüyor. Karakterler arası dengesizliğin en büyük sebebi de kadimdir. Normalde bazı savunmaların eksik kalması gerekirken herkes full olunca dolaylı yoldan dengelenmeye çalışılıyor ama hiç gerek yok. Kadimi kaldır kökten çözüm.
      Peki kaldırmak dışında iyileştirme gibi bir öneriniz olur mu olursa nedir?
      Projelerimiz

• Kadim efsun 2016 daki gibi düşme drobu iyi oranda olmalı metinden 2-3-5 arasi ,
      efsunda ise zor oran gelmeli .

Kadim kürede ise sadece boslardan elde edilmeli(oyundaki mini bosların bekleyeni iyi oluyor mantıklı bi sistem) oranı normal olmalı.
    • insanların fikir ve görüşlerini aldıgınız için öncelikle çok teşekkür ederim

kadim efsun nesnesi savunmanın kolaylaşmasında büyük bir rol oynamakta ve böylesi güzel zor bir serverde olması oyunun içerigine ters düşmektedir
      ayrıca max lvl sınırına ulaşıldıgında veya max itemler yapıldıgında bu itemin ya degeri kaybedilmekte yada daha da artmaktadır

benim fikir ve görüşüm şahsi olarak metinlerden normal efsun nesnesi düşmesinden yana
      5.efsunun ve kadim kürelerin boslardan düşmesi ve kadim kürenin oyunda olmasının bir sakıncası oldugunu düşünmüyorum
      çünkü :gelen efsunların ilk 4ü iyi olması son efsunun kötü olması bir defa büyük bir şans ayrıca kullanılan kadim kürenin istenilen efsunu getirmeside baya zor,kadim kürenin elde edilmesinide saydığım kriterlere katmıyorum tabi
    • Bence kadim efsun nesnesinin seçim hakkı 4 değil de 2'ye düşürülebilir. Ya da tamamen rastgele efsun gibi de olabilir. Küre gayet iyi ona dokunmaya gerek yok. Ama kadim mantığı değişmesse oyunun sonu yine belli. Herkesde aynı oranlar da aynı ıtemler, yapacak bir şey kalmıyor ve sonrasında sıkıcı bir hal alıyor. Ne iyi efsunun ne de iyi bir ıtemin hiçbir önemi olmuyor çünkü rakip eninde sonunda o nesneyi üretiyor. Herkesde aynı kılıç aynı zırh vesaire. Bunu sizin de iyice düşünmeniz gerek. Ben kadimle 4 seçim değil de 2 seçim yapılması taraftarıyım. İşte o zaman oluşacak dengesizlik kesinlikle oyuncuları sürekli oyunda tutmayı sağlar. Ki görevler de eklense hoş olur. Oyun kasılmaktan ibaret olduğu için de bir nevi çok kısalıyor...
    • evopera wrote:

Bence kadim efsun nesnesinin seçim hakkı 4 değil de 2'ye düşürülebilir. Ya da tamamen rastgele efsun gibi de olabilir. Küre gayet iyi ona dokunmaya gerek yok. Ama kadim mantığı değişmesse oyunun sonu yine belli. Herkesde aynı oranlar da aynı ıtemler, yapacak bir şey kalmıyor ve sonrasında sıkıcı bir hal alıyor. Ne iyi efsunun ne de iyi bir ıtemin hiçbir önemi olmuyor çünkü rakip eninde sonunda o nesneyi üretiyor. Herkesde aynı kılıç aynı zırh vesaire. Bunu sizin de iyice düşünmeniz gerek. Ben kadimle 4 seçim değil de 2 seçim yapılması taraftarıyım. İşte o zaman oluşacak dengesizlik kesinlikle oyuncuları sürekli oyunda tutmayı sağlar. Ki görevler de eklense hoş olur. Oyun kasılmaktan ibaret olduğu için de bir nevi çok kısalıyor...
      Şahsen dikkatimi çeken bir öneri oldu. 2 değilde 3 efsun seçme hakkı 4.sü ise rastgele olabilir. 5-5 itemin değeri bu şekilde değerlenebilir. :) :thumbup: