Geliştirici Günlüğü #4 - v0.19

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Geliştirici Günlüğü #4 - v0.19

Geliştirilmiş Dinamik Görev Penceresi ve Görev Mekaniği Altyapısı

Display Spoiler

• Yeni server ve client taraflı dinamik görev sistemi altyapısı.
      • Görev penceresinden yeni atanan görevleri özel olarak görebilirsiniz.
      • Pencereden anlık olarak görev sayımı.
      • Pencereden anlık olarak görev detayını görebilme özelliği.
      • Dinamik pencere tasarımı.
      • Toplam görev sayısı sol taraftan görülebilir ve tıkladığınızda sizi görev penceresine yönlendirir.

Gelecek geliştirici günlüğünde görüşmek üzere.
    • selamlar, naçizane bi düşüncem var. piyasada bir çok server var, bazıları bir çok yenilik yapıyor, özellikle yurt dışındakı serverlar neredeyse farklı bi oyun yapar gibi baştan aşağı her şeyi değiştiriyor. bunun nedeninin yurt dışındaki oyuncuların bir çok farklı mmorpg oynuyo olması ve yeniliklere karşı olumlu hatta destekleyici tutumda olmalarından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. bizim ülkemizdeki metin2 oyuncularının büyük bi kısmı(ben de dahil) metin2 dışında bi mmorpg oynamamış, oynasa daha ısınamamış kişiler. bu nedenle oyunda köklü değişikliklerin yapılmasını ben doğru bulmuyorum. bahsettiğim şey görev sisteminin daha anlaşılabilir hala getirmek, arayüzleri daha kullanışlı yapmak değil kesinlikle. bunlar güzel şeyler. ama oyunun temasındaki şeyler değişince göze hiç hoş gelmiyor. örneğin, bi önceki günlükte envanterin üst kısmı ve çerçevedeki renk değişikliği gibi. bunlar ufak şeyler ama bence benim gibi düşünenlerin dikkatini çok çekiyor. temayı koruyalım üstüne ekstra ne koyulabilir bunun üzerine yoğunlaşalım bence. teşekkürler